kontenery

Kontenery mieszkalne

Na Zachodzie, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych kontenery mieszkalne są niezwykle popularną formą zamieszkania. W Polsce natomiast trend ten dopiero się rodzi. Jak jednak wszystko, co z szerokiego świata przenoszone jest na nasz, polski grunt – tak i możliwość mieszkania w kontenerach bardzo się u nas spopularyzuje. I stanie się to nie bez przyczyny. Dobrze zaprojektowany i urządzony kontener jest bowiem niezwykle wygodnym i funkcjonalnym miejscem.

Na jakie udogodnienia liczyć może właściciel mieszkalnego kontenera?

Utrzymany w odpowiednim poziomie mieszkalny kontener nie odbiega standardem od ekskluzywnej daczy, czy apartamentu. Jego właściciel liczyć będzie mógł na:

  • instalację grzewczą
  • izolację termiczną
  • instalację elektryczną
  • instalację wodną
  • podłogę wyłożoną parkietem czy panelami
  • okna
  • łazienkę
  • aneks kuchenny

Czy kontener mieszkalny morze być luksusowy?

Zacznijmy od tego, że kontener – może być niezwykle uniwersalnym wnętrzem. Służyć nam może jako pomieszczenie gospodarcze, sanitarne, administracyjne, lub wygodne lokum o standardzie zbliżonym do drogiego apartamentu.

Wnętrze mieszkalnego kontenera podobne może być to tego biurowego. Posiada on jednak grubszą izolację termiczną, a także mocniejszą instalację grzewczą, które zapewnią nam odpowiednią ciepłotę nawet podczas najmroźniejszych zim.

Oprócz instalacji grzewczej i izolacji termicznej – nasze kontenery wyposażone są także oczywiście w bieżącą wodę w łazience i aneksie kuchennym, oraz instalację elektryczną. Podłoga wyłożona może zostać panelami, lub parkietem.

Różny układ mieszkania wykonanego z kontenerów

Mieszkanie – skonstruowane z mieszkalnych kontenerów może być nadto skonstruowane z wielu poszczególnych ich komponentów, czyli modułów. Klient zyskuje tym samym możliwość wpływania na projekt swojego mieszkania, a ograniczać go tu może, oprócz pieniężnych środków – jedynie jego wyobraźnia. Może więc wybierać spośród różnych konfiguracji ustawienia kontenerów, ich wielkości, kształtu i użytych materiałów. Jeżeli interesuje Państwa indywidualny projekt kontenerów mieszkalnych – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Najpopularniejszymi układami modułów kontenerów względem siebie są:

  • Zestaw dwóch kontenerów tworzących razem kształt litery „L”. Jest to rozwiązanie w stylu amerykańskim, nawiązuje do przestronnych bungalowów i dacz.
  • Zbliżony do tradycyjnego budynku, bardziej tradycyjny model w którym oba kontenery przylegają do siebie dłuższym bokiem. Daje nam on bardzo szeroki wachlarz możliwości zagospodarowania nabytej w ten sposób przestrzeni.

Jesteśmy oczywiście otwarci na bardziej skomplikowane propozycje naszych klientów.

Kontakt